english english language

S NikaYacht ve světě - dovolená na lodi, pronájem lodí, charter lodí, kapitánské kurzy - Chorvatsko, Itálie, Řecko, Karibik, Thajsko, Seychely

 

Seznam posádky

 

facebook-nikayacht
YACHTPOOL pojištění skipperů a posádek

YACHTPOOL pojištění skipperů a posádek


Člen YCA

Člen YCA

 

Zajímavé odkazyZajímavé odkazy

JÍDLO na dovolenou Letenky Student Agency Počasí pro jachting Předpoveď počasí Chorvatsko Trajekty 1

další

 

PartneřiPartneři

Hotel Sole Tydra HERAIN Boats

 

 

Archiv novinekposlat kamarádovivytisknout

NovinkyNovinky

Hlavní strana Novinky

Setkání jachtařů, BESEDA o TAHITI - 26.11. Zlín

26.11., 18:00, hotel SOLE Zlín. Přijďte na Setkání jachtařů a besedu o Tahiti. O celé oblasti Francouzské Polynézie nám povypráví cestovatel Jiří Tesař, "objevitel pokladů" na ostrovech Makatea, Tupai a jiných místech. Jiří Tesař cestuje sám, poznává místa, která turisté neznají, Natočil Příběhy z jižních moří, přispívá do National Geographic. čtěte dále.

Ostrov Makatea

Článek vyšel v National Geographic Česko, 2010/10

To něžné slovo Makatea
Určitě jste někdy viděli romantickou filmovou komedii Šest dní, sedm nocí, v níž lehce podivínský pilot v podání Harrisona Forda prožije do-brodružnou romanci s kráskou Anne Hecheovou poté, co jejich letadlo
v bouři nezvládne let z ostrova Makatea na Tahiti. Nejednoho diváka v kině nebo u televize určitě napadlo: to musí být nádherné místo, kam by stálo za to se někdy podívat. Navíc to nebylo poprvé, kdy si filmaři půjčili hezky znějící jméno skutečného ostrova, aby diváky zavedli někam úplně jinam. Ostrov Makatea však opravdu existuje, s malebnými tropickými kulisami několika hollywoodských filmů však nemá nic společného.
Text a fotografie Jiří Tesař
Vydáno 25. října 2010

Odkaz:
http://www.national-geographic.cz/…veleru-2010/

Příběhy z jižních moří

Martin Kratochvíl a Jiří Tesař jsou tvůrci cestopisného seriálu Příběhy z jižních moří
Když se na Tahiti podíváte do telefonního seznamu uvidíte celé odstavce typicky českých příjmení. Je to jen náhoda? Jak se tam vůbec mohla dostat? Odpověď dává cyklus dokumentů Příběhy z jižních moří, který natočili režisér, cestovatel a znalec Polynésie Jiří Tesař spolu s kameramanem, producentem, podnikatelem, hudebníkem a rovněž cestovatelem Martinem Kratochvílem. Jedenáctidílný cestopisný seriál Příběhy z jižních moří uváděla Česká televize divákům v průběhu prázdnin 2004.

Výběr z chatu dne 21. června 2004
(celý chat na http://www.ceskatelevize.cz/chat/chat.php?… )

Dotaz : Je možno na tichomořských ostrovech plavat daleko do moře bez nebezpečí se strany žraloků ?
Martin Kratochvíl a Jiří Tesař: V laguně můžete plavat, kam stačíte, za korálovou bariérou jsou vlny větším nebezpečím než žraloci.

Dotaz: Jsou opravdu tahiťanky jedny z nejkrásnějších žen na světě? Kdy je v Polinésii nejstálejší počasí.
Martin Kratochvíl a Jiří Tesař: Mýtus o krásných Tahiťankách je skutečně jen mýtus. Většina současných obyvatelek je, mírně řečeno, plnoštíhlých, vděčí za to snadnému přísunu kalorických potravin a nedostatku pohybu.
Nejstálejší počasí je v Polynésii zhruba od června od září, to je v zimě na jižní polokouli. Bohužel, v té době jsou i nejdražší letenky.

Dotaz: Pane Tesaři, kdy jste se poprvé dozvěděl o tom, že Češi se tak početně usazovali na tak vzdálených ostrovech. A který z těch osudů vás nejvíc zaujal? A ještě, nechystáte nějakou knížku o svých zážitcích v Polynésii?
Martin Kratochvíl a Jiří Tesař: Poprvé jsem o tom slyšel ve vyprávění pana Josefa Vychodila na Tahiti v roce 1994. Těžko jeden z osudů vybrat, všechny byly zajímavé. O vydání knížky se uvažuje. Když budou čtenáři…

Dotaz: Kdo nejvíc jezdí na Tahiti? Němci? Američani? a Co tam vlastně stojí za to?
Martin Kratochvíl a Jiří Tesař: Američané, kteří mají obraz Polynésie hodně ovlivněný válečným dobrodružstvím na Bora Bora. Ostrov sloužil za druhé světové války jako základna spojeneckých vojsk v Pacifiku. Na Tahiti samostné moc turistů nejezdí.

Dotaz: Prý se na Tahiti dá žít bez práce? jak je to?
Martin Kratochvíl a Jiří Tesař: Toto tvrzení je třeba chápat s určitou mírou nadsázky, i když sociální
dávky dotované Francií jsou více než velkorysé.

Dotaz: Který z ostrovů, na kterých jste byli, je nejkrásnější? a proč?
Martin Kratochvíl a Jiří Tesař: Krásné jsou všechny, každý jinak. Pro nás jsou přitažlivé zejména atoly s laguou uprostřed, ale i Markézy bez lagun a korálových útesů nepostrádají krásu a přitažlivost.

Dotaz: Zdravím a táži se: Jak moc je v Polynésii populární fotbal?
Martin Kratochvíl a Jiří Tesař: Fotbal se na Tahiti hraje, což je vzhledem k počasí poměrně obdivuhodné. Nejraději fotbal hrají děvčata.

„Čechoslovácí“ na Tahiti, osídlování za 1.republiky

Muž se na rodné Tahiti už nevrátí (odkaz http://www.uspza.cz/index_sub.php?… )

2008, Žampach – Rudolf Pánek se déle než šedesát let snažil dostat na Tahiti, kde se narodil, ale už se mu to nepodaří. Dvaaosmdesátiletý muž zemřel v sociálním ústavu v Žampachu v roce 2008 bez toho, aby ještě jednou spatřil rodné Papeete.

Pokus asi devadesáti Čechů o přesídlení na Tahiti ve dvacátých letech minulého století je jen drobnou epizodou v historii vystěhovalectví, jako první to navrhl zřejmě Milan Rastislav Štefánik.
Rodina Pánkových se vydala do Polynésie se dvěma dcerami. Po příjezdu se jim narodil syn Rudolf, který prožil prvních dvanáct let života na Tahiti. Vzpomínal na pirogy, na kterých se projížděl, i na dům obklopený palmami a bujnou zelení. „Pamatoval se, jak se koupal v moři, chytal ryby,“ říká Luděk Grätz.
Jeho matka se ale na konci třicátých let rozhodla vrátit zpět do vlasti. Dvanáctiletý Rudolf prožil kulturní šok. „Roku 1938 teta přivezla Rudu do Čech, aby zde mohl navštěvovat školu. On moc česky neuměl, mluvil tahitsky a francouzsky,“ vzpomíná jeho sestřenice Marie Benešová.

Matka odjela zpět, syn zůstal v Československu „Po vyšetření u psycholožky v Hradci byl umístěn v chlapecké výchovně. Bylo to pro něho kruté. Tolik prosil matku, aby ho vzala zpět na Tahiti, ale teta nepovolila,“ vzpomíná jeho sestřenka. Rudolf Pánek podle ní nakonec skončil u příbuzných na statku, úřady ho později prohlásily za nesvéprávného a umístily do ústavu. „Můj muž sháněl doklady, aby se Ruda mohl vrátit na Tahiti, Červený kříž, ale protože Ruda byl už nesvéprávný, guvernér na Tahiti odmítl jeho návrat,“ líčí Marie Benešová.
Rudolf Pánek se už s rodiči nikdy nesetkal.

FOTO

M.Kratochvíl a J.Tesař / National Geographic / Kráska z Tahiti



Archiv novinek

 

Last MomentLast Moment

Chorvatsko / Jacht CROATIA

Primošten / m. Kremik
Sleva 30%

3.6.-27.7.19 * V ceně motor ke člunu, SUP, WIFI, ručníky

Chorvatsko / Croatia Yachting

Split / m. Kaštela
Sleva 45%

8.9.-15.9.18 * CAT Bali 4.5

Chorvatsko / ADRIATIC

Sukošan / m. Dalmacija
Sleva 45%

25%-45% podzim

Chorvatsko / ADRIATIC

Sukošan / m. Dalmacija
Sleva 25%-28%

Bav cruiser 40

Chorvatsko / Euronautic

Biograd / m. Kornati
Sleva 30%

Vánoční do 8.1.

Prohlednout všechny

 

HodnoceníHodnocení

DIANA - SURF TRADE

Bavaria 39 crusier MARIJA. Plavba na zkrácený termín (14.6.-18.6.14). Byli jsme velmi spokojeni, chvalime zahranicni firmu.

2014/10 SUN LIFE

Sun Life, loď Cyclades 50.5 King, maríana ACI Split. Stav lodě uspokojivý, perosnál v kanceláři vstřícný, technici celkem O.K.

2014/09 Adriatic SAILING

Adriatic Sailing, Bavaria 44/2004, Marina Kaštela. Vše probíhalo na profesionální úrovni s velkou ochotou s důrazem na důležité věci. Na uvítání byla na lodi připravena čerstvá jablka, několik vychlazených piv a lahev vína. To bylo velmi milé.

2014/08 DREAM YACHT CHARTER

KARIBIK, Martinik. 14denní plavba v únoru 2014. Spokojenost.

2014/07 ASTA

Asta Yachting, Elan 431 - Mjesec ´98, Sukošan. Stav lodě dobrý, odpovídající stáří lodě. Personál vstřícný, ochotný.

Prohlednout všechny

 

Autor : tomato

Všechna práva vyhrazena Nika Yacht

Hlavní strana / Aktuality / Pronájem lodi / Kapitánské kurzy / Fotogalerie / O Nika Yacht / Kontakty
info@nika-yacht.cz  /  Administrace